Nie przegap żadnych nowości!
Informacje o nowych wpisach prosto na Twój email.

Startujemy!
Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

Startujemy!

Radosław Rudziński 2012-12-04 komentarze

4 grudnia ta strona ujrzała światło dzienne a data nie jest przypadkowa...

Po pierwsze musiałem mieć konkretną datę, gdyż inaczej wciąż bym coś poprawiał, dodawał i wszystko by się przeciągało. Po drugie 4 grudnia to Barbórka a Mirostowice to wszak wieś górnicza. Jest tu też kościół pw. św. Barbary - więc data wydaje się akuratna.

Chciałbym, aby było to swoiste wirtualne muzeum MZC, gdzie obok wyrobów, a z czasem może przede wszystkim, będą również ludzie, członkowie załogi i ich historie.

I love Mirostowice

Niebawem dodam możliwość komentowania zdjęć, galerii czy artykułów. Zdaję sobie sprawę, że moja wiedza na temat MZC jest niewielka i najwięcej mogę dowiedzieć się od tych, którzy tu pracowali. Dlatego już teraz zachęcam do dzielenia się wiedzą i wspomnieniami.

A każde wspomnienie jest cenne, dlatego bardzo proszę: piszcie o sobie, na jakim stanowisku pracowaliście, jak wyglądał wasz dzień w pracy... Piszcie o naszych skorupach, o ludziach z którymi pracowaliście, o wszystkim co związane jest z Ceramiką. Jeśli możecie, to róbcie zdjęcia produktów i przyślijcie na adres: radek@mirostowice.pl

Załoga MZC

Zachęcam też do odwiedzania naszego profilu na Facebooku i polubienia go :)

Choć dni większości budynków zakładu są już policzone, to my jesteśmy na początku drogi. Podobno człowiek umiera naprawdę wtedy, gdy umiera pamięć o nim. Oby pamięć o załodze MZC zbyt szybko nie zgasła.

Stronę tą chciałbym zadedykować WSZYSTKIM pracownikom MZC.