Nie przegap żadnych nowości!
Informacje o nowych wpisach prosto na Twój email.

Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowice
Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

Co nowego na nowej stronie?

Radosław Rudziński 2017-12-05 komentarze

Strona mirostowice.pl powstała równo pięć lat temu! Szmat czasu z jednej strony, a z drugiej zleciało nie wiem kiedy... Nadszedł więc czas, by ją trochę odświeżyć. Odnowiłem ją graficznie a także usystematyzowałem pewne informacje. W tym artykule postaram się krótko omówić zmiany na stronie, by pomóc Wam odnaleźć na niej to, co Was najbardziej interesuje.

Menu dostępne jest zawsze na górze strony. Nawet, gdy ją przewijasz, menu zostaje w tym samym miejscu.

Elementy oczywiste to Strona główna, Historia MZCKontakt. Tu nie ma co wyjaśniać.

Menu strony

Blog

Blog - Tutaj mamy wszystkie artykuły, które też nie wymagają wyjaśnienia, ale na dole każdego artykułu mamy widżet Disqus do pozostawienia swojego komentarza, do czego gorąco zachęcam. Taki sam system komentarzy jest w galerii i przy każdym zdjęciu. Dzięki temu będziecie mogli dzielić się swoją wiedzą oraz zadawać pytania.

Galeria

Galeria - Tutaj jest sporo zmian. Zanim omówię poszczególne działy galerii opowiem krótko o tym jak teraz prezentowane są zdjęcia. Oczywiście w każdym albumie zdjęcia wyświetlane są w formie miniatur, obok których czasem są krótsze lub dłuższe opisy.

Po kliknięciu otwiera się nowa strona, na której widzimy zdjęcie, nad nim przyciski nawigacji a po prawej stronie rzecz najważniejsza: opis (jeśli jest), lista osób występujących na zdjęciu, oraz lista produktów na nim widocznych. Gdy najedziemy kursorem myszy na wybraną osobę, zobaczymy jak się nazywa - działa to tak, jak oznaczanie osób na Facebooku :) Wygląda to tak, jak np. na tym zdjęciu:

Zdjęcie z galerii

Pod zdjęciem widać wszystkie miniatury z albumu, dzięki czemu łatwiej możemy trafić do wybranego zdjęcia.

Czas omówić poszczególne działy:

Galeria

Galeria to jeden z tych elementów, który nie jest jeszcze skończony. Mnóstwo pracy wymaga ode mnie oznaczanie zdjęć i uzupełnianie albumów o zdjęcia, które zalegają gdzieś na dysku czekając na swoją kolej. Ale obiecuję Wam, że dołożę starań, by jak najszybciej to zaktualizować.

Asortyment

Asortyment - to druga rzecz, która wymaga jeszcze dużo pracy, ale powoli ją uzupełniam i powstaje nam bardzo fajna baza mirostowickich produktów.

Ale do rzeczy: Podzielony jest on na mniejsze działy, w którym znajdziecie konkretne produkty. Jeśli przykładowo kupiliście na targu staroci mirostowicką filiżankę i nie wiecie co to za fason, to wchodzicie w dział Asortyment, a potem w Filiżanki, znajdujecie swoją i gotowe!

Po kliknięciu konkretnego wyrobu zobaczycie jego zdjęcie i kilka informacji o nim. Na przykład przy filiżance Kasia widzimy:

Kaśka

Nie przy każdym wyrobie wszystkie informacje są dostępne. Pracuję nad tym :)

Pod opisem mogą znaleźć się zdjęcia tego wyrobu z naszej galerii. Tu też upłynie trochę wody w Lubatce (to taka rzeczka w Mirostowicach), zanim opiszę wszystkie zdjęcia w galerii.

Niektóre produkty mają zamiast nazwy coś takiego [N001], czyli w kwadratowym nawiasie litera N i trzy cyfry. Taki symbol nie oznacza prawdziwej nazwy, czy też symbolu wyrobu. Są to symbole, które sam nadałem wyrobom, których nazw nie znam, aby móc je jakoś identyfikować.

Najbliższe plany

W planach mam kilka rzeczy:

Jak widzicie dużo jest zrobione, ale też dużo pracy przede mną.

Chcę Wam powiedzieć, że daje mi to radość. Przypisywanie nazwisk konkretnym osobom na zdjęciach, systematyzowanie produktów, porządkowanie... Mam nadzieję, że i Wam te zmiany się spodobają a strona będzie bardziej pomocna.

Jeśli macie jakieś pomysły, albo uwagi to piszcie - w komentarzach oczywiście! :)